Do pracy – tablet czy laptop?

10.03.2015 by

Do pracy – tablet czy laptop?

Urządzenia multimedialne już na dobre zadomowiły się zarówno w naszych domach, ale również w miejscach pracy. Do niedawna rządziły laptopy, jako urządzenia stacjonarne, które w bardzo łatwy sposób można przewieźć i podzielić się ważnymi danymi tudzież zrobić prezentację multimedialną. Powoli zaczęły jednak oddawać pole tabletom. Co zatem lepiej wybrać do pracy?

Tutaj bardzo dużo zależy bowiem od naszych indywidualnych upodobań oraz zadań, do których urządzenie będzie wykorzystywane w pierwszym rzędzie. Do wszelkiego rodzaju prezentacji, szczególnie w terenie, lepiej jest bowiem wykorzystać tablet. Jest on poręczniejszy, zgrabniejszy, łatwiej też zapanować nad wszystkim, co pojawia się na ekranie.

Z kolei laptop przydaje się o wiele bardziej podczas sytuacji, w których do napisania mamy sporo tekstów – bez znaczenia, czy będą to materiały marketingowe, raporty czy jakikolwiek inny plik, który tworzymy w edytorze tekstowym. Pisanie na fizycznej klawiaturze, z wyczuwalnym spadem, jest po prostu o wiele bardziej wygodne od pisania na klawiaturze dotykowej. Co prawda osobiście nam osoby, które twierdzą, że z klawiaturą dotykową radzą sobie doskonale, niemniej myślę, że jest to raczej zaklinanie rzeczywistości – sam wielokrotnie próbowałem stworzyć tekst na urządzeniu dotykowym i sprawdzało się to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Oczywiście tam gdzie jest popyt, jest i podaż, dlatego też producenci z wielką ochotą zaczęli nam oferować urządzenia hybrydowe, łączące zalety obu grup produktów. Najczęściej są to zatem tablety ze stacją dokującą w formie klawiatury – oba moduły pracują niezależnie, i w zależności od aktualnej potrzemy możemy mieć albo tablet, albo laptop (choć lepiej byłoby powiedzieć – netbook). Nie musimy się obawiać, że takie urządzenia będą słabsze od swoich pełnokrwistych odpowiedników, bowiem w kwestii podzespołów prezentują się naprawdę bardzo konkurencyjnie. W tej chwili to naprawdę dobry wybór.

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *