Sprawdź zasięg sieci bezprzewodowej w twojej okolicy

17.10.2011 by

Sprawdź zasięg sieci bezprzewodowej w twojej okolicy

Teraz to bardzo wygodne. Chcesz podłączyć komputer do sieci bezprzewodowej? Nie wiesz u jakich operatorów szukać oferty? A może nie stać cię na tracenie czasu i stanie w biurach obsługi dostawców internetu, tylko po to, żeby porównywać oferty? Jest rozwiązanie – interaktywna mapa sieci bezprzewodowych – gdzienet.pl.

Strona wystartowała w 2008 roku z inicjatywy Grupy Cyberbajt, która jest producentem sprzętu WiFi. Serwis oferuje bezpłatny dostęp do mapy, na której oznaczono, gdzie można podłączyć się do internetu bezprzewodowego. Korzystanie z mapy jest bardzo proste. Wystarczy w okienko wyszukiwania wpisać miejscowość oraz nazwę ulicy, która nas interesuje. Wyświetli się informacja, jacy usługodawcy mogą podłączyć nam internet w danym miejscu. To jeszcze nie wszystko. Przeważnie w jednym miejscu konkuruje kilka firm. Serwis pomyślał i o tym, żeby mieć możliwość porównania proponowanych usług. Zamawiając bezpłatną ofertę, otrzymamy maila ze stosownym zestawieniem. Jeżeli w oznaczonej lokalizacji nie ma żadnej firmy, użytkownik może kliknąć usługę powiadomienia o tym braku.

Strona zgromadziła już kilkaset firm. Usługodawcy mogą w bardzo prosty sposób zarejestrować się i wypełnić formularz z informacjami o firmie i jej ofertach. Jest to największa baza WISP – Wireless Internet Service Provider w Polsce.

Related Posts

Share This

3 komentarze

  1. EWELINA

    jaki internet działa w dziwnowie

  2. Wiesław

    Zasięg

  3. arleta pawlak

    witam mam laptopa interesuje mnie internet mobilny mieszkam w wlkp dokladnie w pogorzalkach malych