Internet w telefonie – gdzie najtaniej?

13.07.2011 by

Internet w telefonie – gdzie najtaniej?

Obecnie trudno wyobrazić sobie telefon bez dostępu do sieci. Chcemy zawsze i wszędzie mieć możliwość wysłania e-maila czy sprawdzenia Facebooka. Konkurencja w tym sektorze znacznie się zaostrzyła i dzięki temu poszczególni operatorzy proponują nam coraz korzystniejsze warunki pozyskania internetu w telefonie. Przyjrzyjmy się im.

1) Użytkownik RZADKO korzystający z internetu w telefonie

Czyli taki, który sporadycznie sprawdza maila, czasem skorzysta z jakiegoś komunikatora lub odwiedzi stronę internetową. Użytkownik tego typu nie musi dużo inwestować w transmisję i raczej nie ściągnie w ciągu miesiąca więcej niż 100 MB danych. Najlepszą opcją jest ryczałt. Oto poszczególne oferty:

T-Mobile – 9 zł za paczkę – jeśli zgodzimy się korzystać z usługi przez pół roku. Jeśli się nie zadeklarujemy, zapłacimy 12,10 zł.
Plus – pakiet można aktywować za pomocą SMS-a i kosztuje on niecałe 5 zł (z tym, że po przekroczeniu limitu czekają nas spore koszty).
Orange -najmniejszy transfer kosztuje 5 zł. Dostępny dla posiadaczy Delfin, Pantera, Pelikan.
Play – w przypadku starszych taryf zapłacimy 7 zł, w nowszych cena ta wynosi 5 zł.

2) Użytkownik CZĘSTO korzystający z internetu w telefonie

Czyli taki, który często przegląda w telefonie strony internetowe, sprawdza pocztę i korzysta z serwisów społecznościowych. Szacuje się, że potrzebuje on pakietu ok. 300 MB.

T-Mobile – oferuje paczkę 300 MB w cenie 14,12 zł – jeśli zadeklarujemy się korzystać z usługi przynajmniej sześć miesięcy.
Plus – paczka 250 MB za 9,84 zł.
Orange – operator proponuje paczkę 500 MB za 15 zł.
Play – 200 MB za 9 zł. Istnieje także możliwość wykupienia abonamentu All Inclusive – nawet 1 GB!

3) Użytkownik BARDZO CZĘSTO korzystający z internetu w telefonie

Osoba, która wielokrotnie w ciągu dnia przegląda na telefonie strony internetowe, wysyła maile z załącznikami, korzysta z nawigacji, pobiera muzykę, ogląda filmy na Youtube  i korzysta z innych aplikacji.

T-Mobile – oferuje paczkę 2GB za 39,3 zł – tradycyjnie z deklaracją, że będziemy korzystać z usługi przynajmniej przez pół roku.
Plus – Pakiet Internetowy Non Stop za 24,60 zł (po wyczerpaniu limitu użytkownik dostaje SMS z informacją).
Orange – pakiet wielkości 2 GB za 30 zł.
Play – po wyczerpaniu przysługującego z abonamentem limitu, ma miejsce ograniczenie prędkości transferu, którą można przywrócić wykupując za 25 zł pakiet o przepustowości 1 GB.

Istnieją oczywiście oferty dla osób potrzebujących więcej, jednak jest ich w Polsce bardzo niewiele i jest to raczej segment niszowy.


Related Posts

Share This