Pełna pamięć w telefonie?

19.03.2015 by

Pełna pamięć w telefonie?

W przypadku każdego chyba posiadacza telefonów komórkowych zwanych obecnie smartfonami przychodzi moment, w którym miejsce w pamięci wewnętrznej urządzenia się wyczerpuje. Oczywiście można temu zaradzić szybko wymieniając kartę pamięci w naszym telefonie i zapisując dane na zewnętrznej karcie. Jednak nie wszystkie aplikacje mogą być instalowane w ten sposób, zresztą zbyt duża ilość danych potrafi mocno spowolnić działanie telefonu. Od czego zatem zacząć czystkę?

Cóż, sporo osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale w telefonie bardzo dużo miejsca potrafią zajmować zdjęcia. Robi się ich sporo, często zupełnie nie zwracając uwagi na jakość, stąd jedno ujęcie jest czasem powielane nawet dziesięciokrotnie. Czasami psikusa robi nam też funkcja 'zdjęcia seryjne’, bo kiedy wydaje nam się, że zrobiliśmy tylko jedno zdjęcie, tak naprawdę jest ich 15 lub 20, w zależności od ustawień. Czyszczenie pamięci telefonu należy zacząć zatem bezwzględnie od zajrzenia do folderu, gdzie zapisywane są zdjęcia i filmy, które wykonujemy za pomocą telefonu. Jeśli naprawdę nie chcemy się pozbywać całości, przynajmniej przerzućmy ją na dysk twardy komputera – laptop czy tym bardziej jednostka stacjonarna ma z pewnością więcej miejsca na dysku, aniżeli nasz telefon.

Następnie zerknijmy, czy aby na pewno wszystkie aplikacje, które zalegają na dysku twardym telefonu są nam absolutnie niezbędne. Ostatnio sam zrobiłem test, i wszystkie programy, które nie były przeze mnie używane w trakcie ostatnich trzech miesięcy wylądowały w koszu. Do tej pory nie brakuje mi żadnej z usuniętych aplikacji, zresztą umówmy się – ponowne jej ściągnięcie to zazwyczaj kwestia maksymalnie dwóch minut.

Przyjrzeć się należy również zmagazynowanej muzyce. Czasami ulegamy złudnemu wrażeniu, że ’empetrójki’ wcale dużo miejsca nie zajmują, ale jeśli jest ich odpowiednio wiele, to z pewnością prędzej czy później zaczną nam przeszkadzać.

Related Posts

Share This