Jaki internet dla firm?

17.10.2011 by

Jaki internet dla firm?

W dzisiejszych czasach żadna działalność gospodarcza nie będzie prosperować dobrze bez dostępu do internetu. Nawet małe firmy trudniące się rzemiosłem powinny być na bieżąco z nowinkami technologicznymi. Każdy szef – dużej czy małej firmy – chce być na bieżąco z aktualnościami dotyczącymi jego branży, produktów, nowych usług, promocji. Jak to zrobić? Nic prostszego – to tylko kwestia dobrego dostępu do zasobów, jakie znajdują się w sieci?

Jak wybrać internet dla firmy? Przede wszystkim na początek należy zadać sobie pytanie o potrzeby szefa jak i pracowników. Jeżeli interes prowadzony jest stacjonarnie, wystarczy nam łącze stacjonarne – na kabel lub bezprzewodowe. Jeżeli ty lub twoi pracownicy często musicie wyjeżdżać i pracować w terenie, zdecydowanie lepszą opcją będzie internet mobilny. Wtedy każdy pracownik może zabrać ze sobą notebooka i pracować w każdym zakątku kraju. Może nie do końca każdym, ponieważ często zdarza się, że operatorzy deklarują zasięg swojej sieci w miejscach, gdzie go po prostu nie ma. Dlatego warto wcześniej popytać znajomych o opinie na temat usługodawcy, u którego mają wykupiony abonament.

Bardzo ważnym elementem jest szybkość łącza. Jeżeli do sprawnego wykonywania obowiązków pracownicy potrzebują szybkiego internetu, to nie szczędź na niego pieniędzy. Kilka złotówek w kieszeni zaoszczędzonych na sieci to złudny zysk. Straty wywołane powolnym łączem (a co się z tym wiąże wolniejszą i mniej wydajną pracą) mogą znacznie przewyższać znikomy zysk. Przy wyborze internetu należy także wziąć pod uwagę to, do czego służy internet – tylko do przeglądania stron, czy także do ściągania „ciężkich” plików. Na względzie trzeba mieć ilość stanowisk obejmujących jeden abonament (wtedy trzeba mieć router rozdzielający sygnał). Niezbędan jest wiedza o tym, w jakim standardzie pracuje dana sieć. Jeżeli będzie on niższy niż 3G, to transfer danych będzie słabej jakości.

Related Posts

Share This